Genel

Kartvizit Nasıl Tasarlanır, Nelere Dikkat Edilmelidir.

Kartvizit Nedir ? Kartvizit Tasarımının Önemi.

Kartvizit nasıl tasarlanır ? Kartvizit, doğru tasarım seçildiğinde tüm profesyonellerin ihtiyacını karşılayan bir sektörel bir silahtır. Kartvizit tasarım amacınızda hedef karşıya geçirmesi istenilen marka tanıma, reklam, sektörel prestij ve iletişim için akıllarda kalıcılıktır. Doğru tasarlandığında bunlara ulaşmak için küçük bir kartvizit yeterlidir. Etki her şeydir.

Başlamadan Önce Dikkat!

İster bir marka olun ister kişisel bir çalışan, kartvizit nasıl tasarlanır diye düşünmeden önce halletmeniz gereken 2 kritik nokta var. Bu iki nokta kartvizit tasarımlarında bütünlüğün sağlanması ve etkinin kalıcı olması için en önemli tetikleyiciler.

  • Logonuz
  • Marka Renk Seçimi

Logolar ve renk seçimleri markalaşma için en önemli iki görsel etmendir.

Bu iki madde sadece kartvizit tasarım için büyük bir rol oynamaklar kalmaz, kurumsal kimlik ve marka imajı içinde ölümcül bir öneme sahiptir. Logonuz ve renk seçiminiz sektörde sizi yansıtacak olan etkili bir nokta. Kesinlikle logonuz olmadan kartvizit tasarımınız her yerde sönük kalacak ve tüm imajınız yerle bir olacaktır.

Henüz bir logonuz yoksa öncelikle Logo Tasarım siparişinizi vermenizi kesinlikle öneriyoruz.

Şimdi yukarıda saydığımız 2 kriter tamamsa diğer detaylara geçiyoruz.

Kendinizi Tanıyın!

Kartvizit tasarımlarının etkisini arttıracak önemli kriterlerden biri;

Ne iletmek istediğini bilmek. Birey yada marka olarak kartvizitinizin ne söylemesini istiyorsunuz? Nasıl bir markasınız?  Sadece kelimeler ile değil kartvizit tasarımıyla ne demek istediğinizi doğru belirlemeniz gerekiyor.

Kartvizit nasıl tasarlanır sorusunda tartışması gereken önemli bir noktadır. Kartvizit tasarım işlemine başlamadan önce kişisel markanız üzerine bir kaç dakika düşünüp, kendinizi yansıtacak, prestijinizi zirveye çıkartacak kimliğinizi yansıtacak marka imajınızı belirleyin.

Şeklinizi Seçin

Geleneksel bir dikdörtgen kartvizite zaten karar verdiyseniz, diğer adıma geçebilirsiniz. Ancak, dikkat çekici bir farklı bir kartvizit tasarım şekli arıyorsanız Kartvizitto.com Kare Kartvizit Tasarımları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Özel kesimli kartvizitler diğer kartvizitler arasında dikkat çekiciliğini arttıracak, markanızın farklılığını öne çıkaracak. Son zamanlarda oldukça tercih edilen farklı kesim kartvizitler farkındalığınızı arttıracaktık.

Tasarımınızı Belirleyin

Gerçekten star bir kartvizit istiyorsanız, modern ve çağın tasarım vizyonuna uygun bir kartvizit tasarımı seçmeniz gerekiyor. Profesyonel anlamda stil ve tasarım deneyimine hakim bir tasarımcılar tarafından hazırlanmış bir kartvizit modeli seçmeniz en kritik nokta. Sektörel anlamda sizi diğerlerinden ayıracak, marka kültürünü ve imajınızı zirveye çıkarak modeller ilk tercihiniz olmalı. Farklı olmaktan korkmayın. Çünkü fark yaratanlar her zaman bir adım öndedir.

Türkiye’nin en prestijli ve farklı kartvizit modellerinden seçiminizi yapmak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bilgilerinizi Girin

Kartvizit nasıl tasarlanır yazımızda en son adım, kartvizitinize ne yazacağınıza karar vermenizdir. Aşağıda genel bilgilerin bir listesi bulunmaktadır, sektörünüze göre hangilerini dahil edeceğinize karar verin.

  • İsim Soyisim – Her kartvizitte mutlaka adınız soyadınız bulunmalı.
  • İş unvanı –  İş unvanınızı ekleyin. Bu aynı zamanda kim olduğunuz, uzmanlığınızı ve kişisel profilinizi hatırlatmaya yardımcı olur.
  • Telefon numarası – Telefon, hala günümüzde en fazla tercih edilen iletişim aracı. 2 adetten fazla telefon numarası girilmemeli
  • E-posta – Belge göndermek ve kurumsal yazışmalar için mutlaka bir eposta adresi edinin ve kartvizitinizde adresinizi paylaşın.
  • Web sitesi adresi – Site adresiniz sizin profesyonelliğinizi gösteren bir olgudur. Bir siteniz yoksa mutlaka yaptırın ve kartvizitnize mutlaka ekleyin. Çağ teknoloji çağı, geri kalmış gözükmek istemezsiniz.
  • Adres – Müşterileri ofisinize veya mağazanıza çekmek için çok öenmlidir. Oldukça basit ve anlaşılır şekilde adresinizi ekleyin.

Kartvizitlerin yalnızca bilgi vermekle kalmayıp, aynı zamanda marka kimliğinizi ve prestijinizi yansıttığını unutmayın. İnsanlar numaranızı, adresinizi veya web adresinizi biliyor olabilir, ancak unutmaları durumunda hemen kartvizitinize ulaşacaklarını unutmayın. Kartvizitiniz sizin vitrininiz ve kartvizit nasıl tasarlanır adımları ile vitrininizi prestij ile birleştirmeyi unutmayın.

Daha fazla bilgi ve kartvizit seçiminiz ile ilgili yardım almak için kartvizitto.com canlı destek ekibimize danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir